Біріңғай қоңырау шалу телефоны

8 (7142) 22-94-95

Бас дәрігердің қабылдау бөлмесі

Шұғыл психологиялық көмек көрсету телефоны

Емханада 8(7142)22-53-62 шұғыл психологиялық көмек телефоны жұмыс істейді.

Сіз емхананың жұмысын ұйымдастыру, сондай-ақ көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасы бойынша кез келген сұрақтармен жүгіне аласыз:

Құпиялылыққа кепілдік беріледі.
Сіздің қоңырауыңыз назардан тыс қалмайды

Біріңғай қоңырау шалу телефоны

Пациенттерді қолдау қызметі

8 (7142) 22-94-95

Бас дәрігердің қабылдау бөлмесі

Шұғыл психологиялық көмек көрсету телефоны

Емханада 8(7142)22-53-62 шұғыл психологиялық көмек телефоны жұмыс істейді.

Құпиялылыққа кепілдік беріледі
Сіздің қоңырауыңыз назардан тыс қалмайды

Назар аударыңыз! 2023 жылғы 15 қыркүйек пен 15 қараша аралығында Қостанай қаласында алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына азаматтарды тіркеу науқаны басталады. Азаматтарды тіркеу МСАК ұйымдарында олардың тікелей немесе жазбаша өтініші бойынша, сондай-ақ жеке басын куәландыратын құжат болған кезде "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүргізіледі. Он сегіз жасқа толмаған адамдарды тіркеу тіркелетін адамның және оның заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжат болған кезде жүзеге асырылады. Алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсететін медициналық ұйымдарға тіркелу тәртібіне өзгерістер енгізілді. Олар тек шетелдік азаматтар мен еңбек мигранттарына әсер етеді. Жаңа қағидаларға сәйкес, ел аумағында уақытша болатын немесе баспана іздеп жүрген азаматтығы жоқ шетелдік адамдарды емханаға бекіту ерікті медициналық сақтандыру шарты (ЕМС) негізінде және оның қолданылу мерзіміне ғана жүзеге асырылады.
 Содан кейін олар медициналық ұйымнан автоматты түрде босатылады. ЕАЭО-ға мүше мемлекеттерден келген еңбек мигранттарының да МСАК қызметтеріне ерікті медициналық сақтандыру болуы міндетті. Тіркеуге өтініш жеке басын куәландыратын құжатты немесе шетелдік паспортты қоса бере отырып, қазақ немесе орыс тілінде еркін нысанда беріледі. Өтініш беруші медициналық ұйымға жеке өзі өтініш беруі керек немесе ол үшін ерікті медициналық сақтандыру шартын жасасқан сақтандыру ұйымының өкілдері мұны істеуі керек. Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының жеткізуші медициналық ұйымдарына және/немесе денсаулық сақтау министрлігінің ақпараттық жүйелерімен интеграцияланған медициналық ақпараттық жүйелеріне тіркелуге болады.
 Маңызды ! ҚР аумағында уақытша болатын шетелдіктер мен олардың отбасы мүшелері МӘМС жүйесінде қазақстандық азаматтармен тең құқықтарды пайдаланады және міндеттерді атқарады ("Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" ҚР Заңының 3-бабының 2-тармағы)
ҚР азаматтары, қандастар және ҚР аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер үшін бекіту тәртібі өзгеріссіз қалады.
Қалай бекітуге болады?

Бірінші әдіс (барлығы үшін).
Электрондық үкіметтің веб-порталы арқылы тіркелу www.egov.kz. "Денсаулық сақтау" бөлімінде "Алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркелу" қызметін таңдау қажет. Өрістерді толтыру арқылы медициналық ұйымға өтініш беру керек. Емхана пациент туралы мәліметтерді мемлекеттік ақпараттық жүйелерден автоматты түрде алады. Оң жауап болған жағдайда азаматқа медициналық ұйымның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат түрінде тіркелгені туралы хабарлама беріледі.
 Екінші әдіс (халықтың жекелеген санаттары үшін).
Тіркеу емханаға еркін нысандағы өтінішпен және жеке басын куәландыратын құжатпен тікелей жүгінген кезде жүргізіледі. Бұл әдіс тек зейнеткерлерге, мүгедектерге, заң бойынша бала кезінен мүгедекке тағайындалған қамқоршыларға, сондай-ақ қамқоршыларға немесе қамқоршыларға, патронат тәрбиешілерге, колонияларда жазасын өтеп жатқан сотталғандарға, студенттерге, мерзімді әскери қызметшілерге, шет мемлекеттерде туылған балаларға және сенімхат бойынша тіркеуді ресімдейтін адамдарға қол жетімді.
Қашан бекіту керек?
Жыл сайын 15 қыркүйектен 15 қарашасы аралығында Қазақстанда халықты МСАК медициналық ұйымдарына еркін бекіту науқаны өткізіледі. Медициналық көмекке қолжетімсіз қалмау үшін тұрғылықты жері бойынша емханада немесе электрондық үкіметтің веб-порталында ЭЦҚ арқылы тіркелу мәртебесін тікелей тексеру ұсынылады.

Тіркеу немесе қайта бекіту кезінде емхананы тұрғылықты жеріне жақын жерде таңдау ұсынылады, қажет болған жағдайда учаскелік дәрігер пациент үйіне бара алады. Науқан кезеңінде МСАК ұйымына тіркеле отырып, азаматтар онда медициналық көмекті 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап ала бастайды. Яғни, осы жылдың 31 желтоқсанына дейін азаматтарға бұрын тіркелген емханада қызмет көрсетуді жалғастырады.