Біріңғай қоңырау шалу телефоны

8 (7142) 22-94-95

Бас дәрігердің қабылдау бөлмесі

Шұғыл психологиялық көмек көрсету телефоны

Емханада 8(7142)22-53-62 шұғыл психологиялық көмек телефоны жұмыс істейді.

Сіз емхананың жұмысын ұйымдастыру, сондай-ақ көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасы бойынша кез келген сұрақтармен жүгіне аласыз:

Құпиялылыққа кепілдік беріледі.
Сіздің қоңырауыңыз назардан тыс қалмайды

Біріңғай қоңырау шалу телефоны

Пациенттерді қолдау қызметі

8 (7142) 22-94-95

Бас дәрігердің қабылдау бөлмесі

Шұғыл психологиялық көмек көрсету телефоны

Емханада 8(7142)22-53-62 шұғыл психологиялық көмек телефоны жұмыс істейді.

Құпиялылыққа кепілдік беріледі
Сіздің қоңырауыңыз назардан тыс қалмайды

Еуропалық иммундау апталығы

Жыл сайын Қазақстан Республикасында Еуропалық иммундау апталығы өтеді. 2023 жылы ол 23-29 сәуір аралығында өткізіледі.

Еуропалық иммундау апталығының мақсаты -  вакцинацияланған және вакцинацияланбаған адамдардың денсаулығын ұжымдық иммунитет көмегі арқылы қорғау үшін вакциналар әрекет ететіні туралы хабардар болуды арттыру.

2023 жылғы ЕИА «Кең ауқымды толықтыра иммундау!» ұранымен өткізіледі және мынадай негізгі хабарлармаларға назар аударылады.

- «Әрбір доза маңызды»;

- «Уақыт маңызды»;

- «Вакцинация туралы әңгімелеу»;

- «Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының 75-жылдығы».

• Әр елдің ұлттық жоспарлы иммундау күнтізбесі қажет болған жағдайда әрбір бала вакцинаның көмегімен ықтимал қауіпті аурулардан қорғалатындай етіп жасалған.
  • Вакциналар арқылы алдын алуға болатын аурулардың көпшілігі үшін
  • Оңтайлы қорғанысқа қол жеткізу және оны сақтау үшін вакцинаның бірнеше дозасы қажет. Вакцинация күнтізбесіндегі әрбір доза қорғанысты құруға немесе сақтауға арналған. Кез-келген дозаны өткізіп жіберу немесе кешіктіру инфекция мен қауіпті аурудың қаупін арттырады.
  • Көптеген балалар өз елдерінде ұсынылған вакцинация күнтізбелеріне сәйкес вакцинация алмайды.
  • COVID-19 пандемиясы басталғаннан бері әлемде 1,2 миллионнан астам бала қызылшаға, паротитке және қызамыққа қарсы вакцинацияны өткізіп алды.
  • Қызылша әсіресе жас балалар үшін қауіпті және ауру жағдайлары көбейіп келеді.
  • Уақыт маңызды, сондықтан екпені уақтылы және мүмкіндігінше жасаңыз, мүмкіндігінше тезірек өткізіп алған дозаларды алыңыз.
  • Әрбір доза сізді және жақын адамдарыңызды қорғау үшін маңызды.

Еуропалық иммундау апталығына белсенді қатысыңыз!

Өзіңізді және жақындарыңызды қорғаңыз!