Профилактика және әлеуметтік – психологиялық көмек бөлімі
Бөлімшенің негізгі міндеттері: скринингтік тексеру жүргізу; алдын ала және мерзімдік тексерулерді ұйымдастыру және жүргізу; қауіп факторлары бар адамдарда ауруларды ерте анықтау; емдеу - сауықтыру іс - шараларын жүргізу; Санитариялық-гигиеналық тәрбие беру және салауатты өмір салтын насихаттау болып табылады.
Профилактика және әлеуметтік-психологиялық көмек бөлімінің мақсаты:
- аурудың алдын алу және азайту;
- әлеуметтік мәні бар ауруларды ерте кезеңде анықтау;
- халыққа білікті мамандандырылған медициналық көмек көрсету;
- халық арасында санитарлық-ағарту жұмыстарын жүргізу.

Бөлімшеде 4 дәрігер (бөлімше меңгерушісі, инфекционист дәрігерлер (ересек, балалар), эпидемиолог дәрігер; жоғары педагогикалық білімі бар 1 маман (МЦЗ меңгерушісі); және орта медперсоналдың 21 адамы (аға медбике; қарау кабинетінің 2 акушері; ерлер қарау кабинетінің медбикесі; инфекциялық кабинет медбикесі; микрометод кабинетінің медбикесі; 4 фельдшер; скрининг кабинеттің 2 медбикесі; химизатор медбикесі; қақырық жинау медбикесі; ЦСО 2 медбикесі, СӨС медбикесі және темекіге қарсы кабинеттің медбикесі; жағындыларды алу медбикесі) жұмыс істейді.

Бахтин-Шин Рита Алексеевна- профилаткика және әлеуметтік-психологиялық көмек бөлімінің меңгерушісі. Қарағанды мемлекеттік медицина университетінің түлегі (2013-2018 ж.). 2012 жылы Көкшетау медициналық колледжін "үздік" бітірді. Еңбек жолын 2012 жылы Ақмола облыстық балалар ауруханасында емшара кабинетінің, аға бөлімшенің медбикесі болып бастады. Университетті бітіргеннен кейін 2018 жылдан 2019 жылға дейін Ақмола облысының Денсаулық сақтау басқармасында, ана мен бала денсаулығын қорғау бөлімінің бас маманы болып жұмыс істеді.

Мұхамеджанова Әсел Елібайқызы -  профилаткика және әлеуметтік-психологиялық көмек бөлімінің аға медбикесі. Жоғары санатты медбике. Қостанай медициналық колледжінің түлегі (2002-2005 ж.). Еңбек өтілі: 15 жыл.

Салауатты өмір салты кабинеті
Кабинеттің негізгі қызметі санитарлық-гигиеналық тәрбие мен халықтың салауатты өмір салтын қалыптастыруға бағытталған іс-шаралар кешенін ұйымдастыру және өткізу болып табылады: профилактикалық тексерулерден өтушілер арасында салауатты өмір салтын топтық және жеке насихаттау; халықты диспансерлеудің мақсаттары мен міндеттерін түсіндіру; әртүрлі аурулардың (темекі шегу, алкоголь, гиподинамия және т. б.) пайда болуымен және даму қауіп факторларымен күресті насихаттау; белсенді демалысты, дене шынықтырумен және спортпен шұғылдануды насихаттау; жұмыста, оқуда және тұрмыста психологиялық климатты құру, нығайту және сақтау бойынша ұсыныстар; профилактикалық тексерулерден өтетіндердің арасында санитарлық-гигиеналық білімді кеңейту және тереңдету.

Профилаткика  бөлімінің құрамына темекіге қарсы кабинет кіреді.
Темекіге қарсы кабинеттің мақсаты:
Халықтың салауатты өмір салтына деген көзқарасын қалыптастыру, теріс әлеуметтік құбылыстардың әсерінен қорғау тетіктерін қалыптастыру және өз таңдауы үшін жеке жауапкершілікті сезіну.
Жұмыс уақыты: күн сайын сағат 8.00-17.30 319 кабинет

Темекіге қарсы кабинеттің міндеттері::
* Темекіні тастағысы келетіндерге емдеу-алдын алу көмегін көрсету;
* Медицина қызметкерлерін никотинге тәуелді емес пациенттер арасында темекі шегудің алдын алу әдістеріне және никотинге тәуелді адамдар арасында қарапайым араласуларға оқытуды ұйымдастыру және өткізу;
* Темекі шегудің денсаулыққа зияны туралы халықтың хабардарлығын арттыру;
* Қызмет көрсетілетін аумақта шылым шегуден бас тарту бойынша профилактикалық жұмысты үйлестіру
Профилаткика бөлімшесінің құрамына жастар денсаулық орталығы кіреді.
ЖДО меңгерушісі Ганина Елена Александровна

ЖДО міндеті кешенді түрде көрсету болып табылады: 10-29 жас аралығындағы жастар үшін медициналық және психологиялық көмек.
Репродуктивті денсаулықты сақтау және СӨС қалыптастыру мақсаты.
Жұмыс принципі 4 "Д" - ға негізделген:
* Сенім
* Мейірімділік
* Қол жетімділік
* Еріктілік
Жастар орталығында адамдар тегін және тіркеусіз бола алады:
* дәрігерлерге бару: гинеколог, уролог
* психологқа бару
* бір-бірімен сөйлесу;
* қызықты семинарларға, тренингтерге, дөңгелек үстелдерге қатысу;
* оларды қызықтыратын кез келген мәселелер бойынша білікті және қолжетімді кеңес алу,

Жастар орталығы құпия, кейбір жағдайларда жасырын жұмыс істейді, бұл жастар үшін өте маңызды.